Süs Bitkileri

Süs bitkisi, süs bitkileri

Süs Bitkileri
Süs bitkileri olan bitkiler de dekoratif amaçlı yetiştirilen bahçeleri ve peyzaj tasarımı gibi projelerde ev bitkileri, kesme çiçek ve ekranı numune. Süs bitkileri ekimi denir çiçekçilik, önemli bir dalını oluşturan Bahçıvanlık.

Bahçe bitkileri : Yaygın, süs [bahçe] bitkileri estetik gibi özellikleri görüntülenmesi için yetiştirilen çiçekler, yapraklar, koku, genel yapraklar dokusu, meyve, kök ve kabukları ve estetik formu. Bazı durumlarda, olağandışı özellikleri, belirgin olarak, ilgi olarak kabul edilebilir dikenler arasında Rosa sericea ve kaktüsler. Her durumda, amaçları bahçıvanlar, ziyaretçiler ve kamu kurumlarının keyfi içindir.

Süs Ağaçları
Benzer şekilde, belirli | {Yol parkı} st {ayrıca bkz} ağaçları olarak adlandırılabilir süs ağaçları. Onlar bir parçası olarak kullanıldığında, bu terim kullanılır bahçe, parkı kendi çiçekler, onların doku, biçim, boyut ve şekilde ve diğer estetik özellikleri için örneğin, ya da yatay ayarı. Böyle bir tarama olarak ‘faydacı’ peyzaj kullanımda Bazı ülkelerde ağaçlar ve yol kenarı dikimleri denir konfor ağaçları.

Süs Çimleri
Süs otlar süs bitkisi olarak yetiştirilir bitkilerdir. Birçok süs çimleri olan gerçek otlar (Poaceae), tipik süs çimleri olarak pazarlanan ot benzeri bitkilerin ancak diğer bazı aileler. Bunlar ayak otu (Cyperaceae), dalar (Juncaceae), restios (Restionaceae) ve kedi kuyrukları (Typhaceae). Tüm olan monokotiledonlar tipik olarak dar yapraklı ve paralel damarlı. Çoğu otsu olan uzun ömürlü çoktur da, yaprak dökmeyen ve bazı odunsu dokuların gelişir. Süs otlar birçok ülkede popülerdir. Bunlar yıl boyunca, çarpıcı lineer formu, doku, renk, hareket getirmek ve bahçeye geliyor. Süs otlar birçok soğuk popüler olan hardiness bölgeler soğuk sıcaklıklar ve sonbahar ve kış mevsimleri boyunca estetik değere onların esnekliği için.

Bunu da oku :  Ev için En Uygun Süs Bitkilerinin Bakımı

Süs bitkisi yetiştirme
Bitkiler süs olarak kabul edilebilmesi için, bir bahçıvan tarafından belirli çalışma ve etkinlik gerektirebilir. Örneğin, için yetiştirilen birçok bitki topiary ve bonsai sadece bahçıvan tarafından üzerlerinde yürütülen düzenli budanması sayesinde süs olarak kabul edilecektir ve bunlar hızla çalışma terk edildi ise süs olmaktan çıkabilir.

Süs bitkileri ve ağaçları ayırt edilir faydacıl bu için kullanılanlar gibi ve ekin bitkileri türleri, tarım ve sebze ve, bitkileri ormancılık veya meyve ağaçları. Bu bitkinin herhangi bir tip bahçesinde süs nitelikleri, ve diğer ortamlarda faydacı amaçlarla hem Yetiştirilen engellemez. Bu nedenle, lavanta, tipik olarak bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir fakat aynı zamanda üretimi için bir bitki bir bitki olarak yetiştirilebilir lavanta yağı.

Süs bitkileri dönemi
Terimi süs bitkisi genellikle bahçecilik işlerde kullanıldığını aynı anlamda burada kullanılır. Herhangi bir bitki, bir bahçede büyütülür edilebilir ikinci, daha az hassas olsa da terim, büyük ölçüde, ‘bahçe tesisi’ karşılık gelir. Süs bitkileri ziyade fonksiyonel olanlardan daha, görüntüleme amacıyla yetiştirilen bitkiler.

Bunu da oku :  Süs Bitkisi

Bazı bitkiler süs hem de fonksiyonel olmakla birlikte, insanlar genellikle birçok kişi bu değer yeterli olduğunu hissediyorum rağmen, çekici olmanın ötesinde hiçbir değere sahip bitkilere başvurmak için dönem “süs bitkileri” kullanın. Süs bitkileri süs bahçe kilit taşı ve bunlar iklimlerde, manzara ve bahçe ihtiyaçlarının geniş bir dizi uygun şekil, boyut ve renkleri bir dizi gelir. Bazı süs bitkileri gösterişli yaprakları için yetiştirilir. Onların yeşillik yeşil yıl boyunca kalır ve bu durumda sonbaharda veya dökmeyen, bırakmadan önce parlak turuncu, kırmızı ve sarı dönüm, yaprak döken olabilir. Böyle diğerleri arasında gümüş grisi zemin örtüleri ve parlak kırmızı otların yanı belirgin bir renge yaprakları için yetiştirilen bazı süs yaprakları, dantelli yaprakları veya uzun iğneler tarafından oluşturulan çarpıcı bir görünüme sahiptir.

Diğer süs bitkileri kendi sahası için yetiştirilmektedir. Çiçekli süs bitkileri bahçe bahar ve yaz boyunca çiçek sürekli olacak şekilde çiçek çeşitli bitki tercih birçok çiçek bahçıvanlar ile birçok bahçeleri kilit bir unsuru vardır. Yetiştirilen bitkilerin türlerine bağlı olarak, çiçekler bazı süs bitkileri renklere ek olarak kokuların bir palet boya ayırt edici aromalarını üreten ile, ince ve narin, veya büyük ve gösterişli olabilir.

ADS
5/5 - (3 votes)
(Visited 239 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir