Dünyadan ilginç futbol sahaları

stadyumlar

Dünyanın en ilginç futbol sahaları
Venezuela, Caracas
Cocodrilos Spor Parkı, Venezuela, Caracas’ta “Cocodrilos Spor Parkı” var. Bu 3.000 kişilik çok fonksiyonlu bir stadyum ve otobanın tam kenarında!

Portekiz, Braga
Rocky Stadyumu, Bu stadyum Portekiz’in en pahalı ve acayip stadyularından biri. Stadyum kayaların arasına inşa edilmiş. Yakınlarda daha düzgün bir yer yokmuydu? Değişik olduğu bir kesin. Adı da yerine uygun: Rocky Stadyumu.

Osaka, Japonya Baseball Stadyumu
Bu beyzbol takmı Nankai Hawks’ın eski stadyumu. Stadyum Osaka City’nin merkezinde bulunuyor ve 31.379 kişilik koltuk kapasitesi mevcut. 1998’den itibaren başlangıçta amaçlanan nedeni için kullanılmamaya başlanmış.

Brezilya, Eko-Stadyumu
“Janguito Malucelli” Breziya’nın Eko-stadyumu “Janguito Malucelli”de hiç beton kullanmamışlar. Onun yerine ne kullanmışlar tahmin edin bakalım!?

Faroe Adaları, Eidi Stadyumu
Bu küçük adadan iyi futbolcular çıkmıyor. Buradaki toplar zaten ortalamadan daha fazla saha dışına çıkıyormuş. Bir de stadyumu deniz kenarına yaptırmışlar. Bu yüzden özel botlu bir adam işe almışlar. Görevi: topları sudan toplamak!

Bunu da oku :  Bayçim

Singapur, Marina Bay
Bu futbol stadyumu yüzüyor. 390 metre uzunluğunda ve 270 metre genişliğinde olan bu stadyum 1070 ton(9000 kişi ağırlığı) taşıyabiliyor. Stadyumun kapasitesi 30.000 kişi fakat burada da bir problem var: saha dışına çıkan topların çoğu suda kayboluyor

Bulgaristan Tsjernomorets Balchik
Bulgar futbol kulübü Tsjernomorets Balchik’in oyuncuları belki o kadar çirkin bir stadyumda oynamıyor ama izleyicilerin koltukları çok ama çok iğrenç.

Norveç FC Aalesund
Norveçli FC Aalesund’un stadyumu, özellikle tepenin üzerindeki teras yüzünden çirkin!

Güney-Afrika Mmabatho Stadyumu
Güney Afrika’daki Mafikeng şehrinde bulunan Mmabatho stadyumu çok işlevli ve özelliğkle futbol maçları için kullanılan bir stadyum. 59.000 kişi için yeri olan Mmabatho stadyumu, 1981 yılında Rus inşaat şirketi tarafından tasarlandı ve yapıldı. Sağdaki tribune bakarsanız, onların diğerlerine göre daha da havada olduğunu göreceksiniz. Tribünler stadyuma değişik bir görünüm vermiş!

Ukrayna
Ukrayna’da bulunan stadyum kesinlikle bir numara! Burada top oynamak imkansız, çünkü saha neredeyse dimdik! Bu yerel belediyenin bir şakası olmalı!

5/5 - (15 votes)
(Visited 235 times, 1 visits today)

1 thought on “Dünyadan ilginç futbol sahaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir